O projekcie

Obsada

Jeremy Clarkson

clarkson clarkson2

Jeremy Clarkson -angielski dziennikarz telewizyjny, zajmujący się motoryzacją, a także publicysta i podróżnik, najbardziej znany jako prezenter programu The Grand Tour. Wcześniej wraz z Richardem Hammondem i Jamesem Mayem prowadził program Top Gear. Clarkson zdobywał wykształcenie w szkole średniej w Repton, z której – jak twierdzi – został usunięty za naganne zachowanie. Po opuszczeniu szkoły pracował w firmie swoich rodziców, gdzie zajmował się sprzedażą zabawek - Misiów Paddingtonów. Następnie zatrudnił się w redakcji Rotherham Advertiser, gdzie doskonalił swoje umiejętności dziennikarskie. Wspólnie z Jonathanem Gillem założył następnie Motoring Press Agency, która prowadziła przeznaczone dla prasy lokalnej testy samochodów. Recenzje samochodów autorstwa Clarksona trafiały też do specjalistycznych magazynów samochodowych, takich jak Performance Car.

Richard Hammond

hammond hammond2

Richard Hammond- brytyjski dziennikarz i jeden z byłych prezenterów popularnego programu telewizyjnego Top Gear. Aktualnie prezenter The Grand Tour Richard ma swoją cotygodniową rubrykę w dodatku motoryzacyjnym Daily Mirror oraz pisze felietony i prezentuje klasyczne auta w magazynie Top Gear. Wcześniej pracował w radiu York i radiu Cumbria. Richard Hammond prowadził również program Brainiac, gdzie przeprowadzał niekonwencjonalne a czasami też kontrowersyjne eksperymenty w konwencji popularnonaukowej. W Polsce program Brainiac jest obecnie nadawany przez kanał telewizyjny Discovery Science. Prowadzi także serię „Tajemnice powiązań inżynieryjnych” oraz "Anatomia głupoty według Richarda Hammonda" na kanale National Geographic oraz programy charytatywne telewizji BBC „Sport Relift”. Możemy go także oglądać na specjalnych DVD programu Top Gear.

James May

may may2

James May – brytyjski dziennikarz, współpracownik i były prezenter Top Gear, wraz z Richardem Hammondem i Jeremym Clarksonem. Aktualnie prowadzi program The Grand Tour również z Panami wymionionymi wcześniej. Pisze również cotygodniowe felietony motoryzacyjne w „The Daily Telegraph”.May uczył się w Comprehensive School (teraz Oakwood Technology College) w Rotheram i Lancester University na kierunku muzycznym. Pisał artykuły do czasopism „England Made Me”, „Autocar Magazine”, jak również do kilku innych publikacji. Prowadził programy telewizyjne: Driven na Channel 4. Był też lektorem w ośmiu częściach serii Road Rage School na BBC1. W 2006 razem z ekspertem od win, Ozem Clarkiem, poprowadził program Oz and James's Big Wine Adventure, w którym podróżowali przez Francję i próbowali win z różnych regionów. May znany jest z kończenia prawie wszystkich konkurencji rozgrywanych między prezenterami Top Gear na ostatnim miejscu, co dało mu przydomek Kapitan Snuja wśród fanów i pozostałych prezenterów.